786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Wycieczka firmowa do Krowiarek

Firmowe wycieczki to temat bardzo szeroki, a dzieje się tak poprzez szereg wręcz nieograniczonych możliwości ich organizacji. Nasza agencja eventowa posiada doskonałe zaplecze wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie organizacji i planowania tego typu wypraw, łącznie z ich późniejszą obsługą przez profesjonalnych przewodników i animatorów. Jedną z naszych propozycji, będzie wyprawa do Krowiarek.

Co ciekawego mieści się w Krowiarkach?

Krowiarki to miejsce, o którym raczej mało się słyszy. Również mało kto wie, jakie bogactwa znajdują się na ziemiach tej śląskiej wsi. Należy do nich zespół parkowo – pałacowy wzniesiony na miejscu drewnianego dworku wybudowanego w XVII wieku. Od czasu jego powstania w wersji drewnianej w 1678 roku przechodził z rąk do rąk. Swoją metamorfozę na murowany przeszedł
w 1826 roku za sprawą rodu Strachwitz. Z czasem został rozbudowywany, a wokół niego stworzono imponujący park. W 1856 roku pałac trafił w ręce sławnego rodu Donnersmarck. Kilka lat później wybuchł tam pożar, co było przyczyną jego kolejnej rozbudowy, tym razem w stylu secesyjnym. Ciekawostką jest, że budynek jako jeden z nielicznych przetrwał bez żadnego uszczerbku I i II wojnę światową. Czasy te jednak przyniosły na niego upaństwowienie, gdzie kolejno mieściły się Szkoła Aktywu Politycznego, Państwowy Dom Dziecka, przedszkole, a na końcu Szpital Rehabilitacyjno-Ortopedyczny. Ten ostatni swej działalności w tym miejscu zaprzestał w 1970 roku, co było swego rodzaju końcem pałacu i początkiem jego popadania w ruinę. Ten wspaniały gmach ma aż cztery tysiące metrów kwadratowych powierzchni, co sprawia pewne trudności pod względem kosztów jego utrzymania. Dopiero w 2007 roku budynek doczekał się właściciela, który stopniowo stara się zadbać o niego, jak również o otaczający go, rozległy park. To tylko krótka historia tego pięknego miejsca – więcej informacji i ciekawostek na jego temat przybliży podczas zwiedzania nasz niezastąpiony przewodnik. Sam pałac jest zamknięty dla zwiedzających, ale dzięki naszej agencji, te wspaniałe, zabytkowe wnętrza będą do waszej dyspozycji, co z pewnością będzie niebywałą okazją do wykonania fascynujących zdjęć.

Dlaczego warto organizować wycieczki firmowe?

Wycieczki to bardzo rozwojowa forma rekreacji. Pozwala na uściślenie kontaktów wśród jej uczestników, a także na poznanie zupełnie nowych miejsc i ciekawostek. Dodatkowym atutem organizacji grupowej wycieczki przez naszą agencję, jest możliwość wejścia na tereny, które nie są ogólnie dostępne. Taka forma integracji z pewnością na długi czas pozostanie w pamięci i pozwoli na oderwanie się od codzienności.