786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Ceremonia herbaciana – pokaz i warsztaty

Droga herbaty

            Wydaje się być specjalnością kultury azjatyckiej wynosić najbardziej nawet codzienne czynności do rangi prawdziwej sztuki. Nie inaczej jest z parzeniem herbaty: japońska ceremonia herbaciana znana jest na całym świecie. Tradycyjnie przeprowadzana w specjalnym pawilonie, znajdującym się na terenie ogrodu, ma oderwać od świata zewnętrznego i przenieść w przestrzeń kontemplacji i spokoju. Herbata przygotowywana jest w ustalony, specjalny sposób, którego nauka zabiera długie lata. Uczestnicy piją herbatę, delektując się smakiem i podziwiając czarki, w których jest podana. Ceremonia herbaty łączy w sobie medytację, podziw dla natury i spotkanie towarzyskie.

 

Sztuka parzenia herbaty

            Obecnie ceremonia herbaciana często organizowana jest w roli pokazu, jako kulturowa ciekawostka i pewnego rodzaju przedstawienie. Już jako taka jest niezwykle interesującą i absorbującą atrakcją, jednak można ją jeszcze rozszerzyć o wspólną naukę trudnej sztuki parzenia herbaty. Nauka ta nie musi skupić się jedynie na sposobie wykorzystywanym podczas ceremonii, ale może wykroczyć i w bardziej codzienne sfery życia i dotyczyć tego, jak na co dzień parzymy swoją herbatę. Praktyczna wiedza wyniesiona z takiego spotkania pozwoli uczestnikom cieszyć się lepszą herbatą w codziennym życiu.

 

Nie tylko na tea party

            Jeśli planujemy zorganizować herbaciane przyjęcie, to warsztaty i pokaz ceremonii herbacianej idealnie wpasują się w klimat naszego wydarzenia. Również imprezy tematyczne w motywach dalekowschodnich czy nawet Alicji w Krainie Czarów zdecydowanie zwiększą swój potencjał, kiedy w ich programie znajdzie się tak wyrafinowana atrakcja. Ale to nie koniec możliwości: na pewno uświetni wszystkie eventy, nastawione na poznawanie kultur, kładące nacisk na wielonarodowość i wymianę kulturową! Herbata to napój znany już na całym świecie i wszędzie ma swoich miłośników. Atrakcja z nią związana z pewnością przyciągnie prawdziwe tłumy!

 

Skąd wziąć specjalistę?

Ktoś jednak musi takie warsztaty poprowadzić i nie może to być byle kto.  Znalezienie odpowiedniej osoby samemu może być trudne, zwłaszcza jeśli brakuje nam niezbędnej do tego sieci powiązań. Warto w tej sytuacji zwrócić się do specjalistów od organizacji eventów i atrakcji. Jako profesjonaliści na pewno znajdą sposób, a nasza atrakcja odbędzie się na najwyższym poziomie i będzie zupełnie niepowtarzalnym przeżyciem!