786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Skitouring integracyjny

Niebawem polskie, górskie szczyty spowije cudownie piękna zima. To taki szczególny czas, w którym będzie można skorzystać z dobrodziejstw jakie stwarza ta śnieżna pora roku. Jednym z pomysłów, które warto wziąć pod uwagę jest wykorzystanie do tego celu skitouringu.

Czym jest skitouring?

To uproszczona forma skialpinizmu, który polega na połączeniu trzech zimowych sportów w jeden. Chodzi tutaj o pewien rodzaj wspinaczki, wędrówki i zjazdu na nartach. Trasy do tego typu aktywności są często strome i niebezpieczne. Skitouring omija trudny element dosłownej wspinaczki. Dzięki temu łączy w sobie możliwość podziwiania piękna pasm górskich poprzez wędrówkę i odrobiny szaleństwa związanego ze zjazdem. Istotne w tym sporcie jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, aby cały proces odbywał się przy użyciu jednej pary nart. Są one lżejsze od standardowych, z możliwością doczepienia do nich tak zwanych fok. Foki to materiałowe pasy, które przyczepia się do nart w trakcie wędrówki, a ściąga na czas zjazdu – zapobiegają one ślizganiu się w dół w trakcie podchodzenia pod wzniesienia. Trasa zazwyczaj wyznaczona jest poza stokiem narciarskim i poza ośrodkami narciarskimi, co daje jej możliwość trwania dłużej niż jeden dzień. Fani tego sportu zabierają ze sobą namioty oraz prowiant i wyposażenie niezbędne do spędzenia dłuższego czasu w zimowych warunkach.

Zimowy bieg na orientacje

Integracja zimą to bardzo ciekawe i budujące dobrą atmosferę rozwiązanie. Skitouring ze względu na swą specyfikę doskonale nadaje się do wykorzystania go jako podstawa górskiego biegu na orientację. Agencja eventowa wynajęta do organizacji takiej integracji, zadba o to, aby wyznaczone punkty były położone w miejscach o stopniu trudności umożliwiającym dotarcie do nich wszystkim, niezależnie od ich poziomu zaawansowania w jeździe na nartach. Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, każdej grupie może towarzyszyć animator. W biegu na orientację wykorzystuje się urządzenia GPS, z zaprogramowanymi punktami, przy których czekać będą konkurencje. Ich charakter może mieć różne warianty – albo zdobywanie punktów, odszyfrowywanie hasła, odkrywanie mapy skarbów. Tak zbudowana integracja, pozwoli nie tylko na osiągnięcie współpracy między uczestnikami, ale także pozwoli przełamać swoje lęki i nabrać pewności siebie. Dodatkowo będzie źródłem wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.