786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Miejsce idealne na firmową wyprawę – Krynica Zdrój

Gdy zależy nam na wyciszeniu, zdrowym odpoczynku i naładowaniu baterii warto wziąć pod uwagę uzdrowiska w Polsce. Jednym z takich miejsc jest na pewno Krynica Zdrój. Nasza agencja przygotuje specjalnie dla twojej firmy niezapomnianą wyprawę, która dodatkowo zintegruje jej uczestników.

Krótka historia Krynicy

Początkowo jej nazwa brzmiała Krzenycze. Miasto to nazwał tak Danko z Miastka (dzisiejszy Tylicz) w 1547 roku. Krynica stała się popularna, gdy odkryto tutaj źródła wody leczniczej. Jej największa popularność przypada na XIX i XX wiek. Z jej dobrodziejstw korzystało sporo znanych osobistości, między innymi Julian Tuwim, Henryk Sienkiewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Władysław Reymont, Jan Matejko, Józef Piłsudski czy Jan Kiepura. Oprócz dobroczynnych właściwości uzdrowiska, miejscowość ta oferuje szereg dodatkowych atrakcji, z których warto skorzystać. Mowa tutaj o kolejkach górskich. Na Górę Parkową prowadzi kolejka z 1937 roku. Kolejnym stokiem wyposażonym w kolejkę gondolową jest Jaworzyna – znana i lubiana przez miłośników śnieżnego, narciarskiego szaleństwa. Miejscem, które przyciąga do Krynicy jest też na pewno ośrodek Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Znajduje się tam wyciąg krzesełkowy, który jest najdłuższą tego typu atrakcją w Polsce. Same te doliny łączy także kilkanaście innych wyciągów przygotowanych specjalnie z myślą o narciarzach. To wszystko daje nam możliwość zorganizowania tutaj eventu niezależnie od pory roku. Na każdą pogodę przygotujemy fantastyczny scenariusz. Przyczynia się do tego także położenie Krynicy w miejscu, które terytorialnie należy do Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Ciekawostka krynicka sposobem na integracje

Niewiele osób wie, że Krynica Zdrój jest polską stolicą w mało popularnej w naszym kraju dyscyplinie – hokeju na lodzie. W 1931 roku rozegrano tutaj nawet mistrzostwa świata w tym sporcie. Wszystko za sprawą sekcji hokejowej, która powstała w 1928 roku – był to Klub KTH Krynica. Lodowisko, które się tutaj znajduje nadal jest wykorzystywane do międzynarodowych zawodów EIHC. Po intensywnym zwiedzaniu Krynicy i skorzystaniu z dobrodziejstw uzdrowiska, zabierzemy uczestników na jedyne w swoim rodzaju zawody hokejowe. Zapewnimy profesjonalnych instruktorów, którzy zaprezentują sposób jazdy na łyżwach – to sport naprawdę dla każdego, nie trzeba umieć wcześniej na nich jeździć, aby dobrze się bawić podczas meczu. Zadbamy
o profesjonalne wyposażenie i ubrania ochronne. Takie zawody będą wymagały współpracy i zaufania wśród drużyn, a także wykorzystają element zdrowej rywalizacji i szybkiego myślenia.