786 222 223
Kompleksowa organizacja eventów i imprez firmowych na zamówienie w całej Polsce
kontakt@organizacjaeventow.com
Doskonałe miejsce na event, czyli zamek Tenczyn w Rudnie

Eventy mogą być bardzo różne, a co za tym idzie, skupiają skrajnie różne osoby. Miłym i ważnym elementem każdego z nich, będzie zaoferowanie jego uczestnikom dodatkowych atrakcji, pośrednio lub bezpośrednio związanych z charakterem wydarzenia, na którym się znajdują. Zacząć można od organizacji spotkania w miejscu, które ułatwi swoją historią i położeniem, właśnie dobór dodatkowych przedsięwzięć. Nasza agencja eventowa w kreatywny sposób łączy obie te rzeczy, uzyskując nieprawdopodobny efekt utrwalenia na długi czas każdego wydarzenia w pamięci osób na nim obecnych.

Zaczynamy od doskonałego miejsca

Tym doskonałym miejscem będzie zamek Tenczyn w Rudnie. Odrestaurowany zaprasza swoim wyglądem do odwiedzin. Będzie to doskonała atrakcja dla uczestników każdego eventu. Nasz przewodnik opowie o wielu ciekawostkach związanych z zamkiem – między innymi jedną z nich jest fakt, że zamek postawiony został na stromym stożku wulkanicznym, w skutek czego różnice między jego poziomami są ogromne. Warto również zauważyć, że warownia ta, była kiedyś największa w regionie. Nazywano ją nawet „Małym Wawelem”. Historia zamku także należy do tych ciekawszych. Mianowicie w XIV wieku Nawój z Morawicy zaczął przygotowywać ten teren pod budowę grodu dla rodu Tęczyńskich. W latach 1331 – 1361, jego syn – Jędrzej, postawił w tym miejscu gotycki zamek. Kolejni z rodu rozbudowywali budynek tak, że w latach 1579 – 1593 Tenczynek stał się przepiękną renesansową rezydencją. Stałymi bywalcami byli tutaj między innymi Jan Kochanowski czy Mikołaj Rej. W trakcie potopu szwedzkiego zamku jednak nie oszczędzono. Na domiar złego ród Tęczyńskich spotkała ogromna tragedia, kiedy to wszyscy synowie Magnusa Tęczyńskiego zginęli jeszcze za jego życia, nie pozostawiając potomków. Było to przyczyną migrowania zamku pod coraz to inne władanie, co zakończyło się jego spłonięciem od uderzenia pioruna w 1748 roku. Od tamtej pory ruiny niszczały, aż los ich odmienił się w 2010 roku z inicjatywy Stowarzyszenia „Ratuj Tenczyn”. Zaczęto prace konserwatorskie i rekonstrukcyjne, dzięki czemu można już podziwiać zamek od środka.

Przez historię do pamięci

Świetnym sposobem na sprawienie dobrego wrażenia na uczestnikach eventu jest mały element zaskoczenia. Najlepiej, aby prowadzony był w formie humorystycznej i ciekawej. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w przygotowywaniu tego typu niespodzianek eventowych, nasza firma jako jedna z nielicznych na rynku, może zagwarantować, że efekt  przywiązania do marki przez uczestników po takiej atrakcji będzie kilkukrotnie większy.